Na strychu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Na strychu

Forum dla pisarzy, poetów, malarzy, grafików i wszystkich innych utalentowanych ludzi
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 A to jest stary, nowy Armagedon

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
zuzia
Pająk swojak
zuzia


Liczba postów : 226
Join date : 27/09/2011
Age : 70
Skąd : Warszawa - Sieraków

A to jest stary, nowy Armagedon Empty
PisanieTemat: A to jest stary, nowy Armagedon   A to jest stary, nowy Armagedon Icon_minitimePią 30 Gru 2011, 11:26

Armagedon, sen z Piotrem w tle

Ta fala biegnąca łąką, czarnym bitem groźna
otworzyła lasu korzenne podwoje
chmura setką lawin biegnąca przecinką
zdławiła żyworodny lasu przekładaniec.

Strach przemknął pod bukiem, lęk przeleciał sosny,
ptasie skrzydło musnęło igły i kwiatu dzwoneczek
śmierć jak alfabet rozrzuciła
pazurkowy szlaczek, puchowy i krwisty
.
Biegnie za tobą Piotrze, lisim krokiem biegnie
trochę czasu straci na skalne przekręty
trochę siły umknie na wodnych siklawach
ale już cię chwyta, już kolcem rozdziera

Mój Armagedon jeszcze snem
już nie snem się buduje lecz drżeniem korzeni
lasu ptasiego skrzekiem i skowytem
zejdź ze ścieżki i szukaj ucieczki przed świtem.
Powrót do góry Go down
abigail
Pająk swojak
abigail


Liczba postów : 381
Join date : 25/09/2011
Age : 51
Skąd : Trzeci strych na lewo

A to jest stary, nowy Armagedon Empty
PisanieTemat: Re: A to jest stary, nowy Armagedon   A to jest stary, nowy Armagedon Icon_minitimePią 30 Gru 2011, 14:14

Bardzo fajny Smile.
Pisząc swój jednak zupełnie o tym nie pamiętałam... Widać każdy z nas nosi w sobie podobne stany, historie, archetypy... Wink
Powrót do góry Go down
http://kociki-abigail.blogspot.com/
Ruda
Pająk swojak
Ruda


Liczba postów : 366
Join date : 24/09/2011
Age : 43
Skąd : ona jest ze snu a ubrana w codzienność

A to jest stary, nowy Armagedon Empty
PisanieTemat: Re: A to jest stary, nowy Armagedon   A to jest stary, nowy Armagedon Icon_minitimePią 30 Gru 2011, 15:09

Oba wiersze doskonale oddają klimat.Podziwiam
Powrót do góry Go down
http://skraweknieba.wordpress.com/
wiedzma65
Skrawek sukna
wiedzma65


Liczba postów : 16
Join date : 13/12/2011

A to jest stary, nowy Armagedon Empty
PisanieTemat: Re: A to jest stary, nowy Armagedon   A to jest stary, nowy Armagedon Icon_minitimeNie 08 Sty 2012, 17:26

kontynuując Abi ... i rymy nie przepadam za rymami ale tu ... cóż niech będą są niezbędne Wink
Powrót do góry Go down
zuzia
Pająk swojak
zuzia


Liczba postów : 226
Join date : 27/09/2011
Age : 70
Skąd : Warszawa - Sieraków

A to jest stary, nowy Armagedon Empty
PisanieTemat: Re: A to jest stary, nowy Armagedon   A to jest stary, nowy Armagedon Icon_minitimePon 09 Sty 2012, 10:47

Po pierwsze - tylko jeden mały rymik. Po drugie - nigdy nie uprzedzałam się i nie krytykowałam formy wiersza. Nigdy nie piszę pod formę. Evil or Very Mad Wiem, że rymy są niemodne -a fe Rolling Eyes Mało mnie to obchodzi, moje utwory same wybierają sposób przelania ich na papier. Jeśli nawet rym częstochowski najlepiej odda to co chcę wyrazić, to będzie taki rym Twisted Evil Myślę Wiedźmo, że przy całym podziwie i szacunku do Twojej twórczość, wykluczanie pewnych form bardzo ją ogranicza. Oczywiście możesz nie lubić rymów, ale trzeba pamiętać, że mając taki autorytet twórczy jak Ty. narzucasz debiutantom pewne reguły. To samo robią wykładowcy na uczelniach artystycznych, kończy się to czasami porzucaniem studiów ( znam takie przypadki)
Dlatego ciągle powtarzałam na IOS i mówię teraz na Strychu - forma to ostatnia rzecz o którą powinien martwić się twórca. Oczywiście, szczególnie początkującym potrzebne są delikatne podpowiedzi i szlif ale bez przesady. Najwięksi poeci lubowali się w zmianach formy swoich utworów.

Ale się rozgadałam, przepraszam za te wywody, ale czasami muszę wyrzucić z siebie pewne przemyślenia.
Pozdrawiam Wiedźmo sunny
Powrót do góry Go down
wiedzma65
Skrawek sukna
wiedzma65


Liczba postów : 16
Join date : 13/12/2011

A to jest stary, nowy Armagedon Empty
PisanieTemat: Re: A to jest stary, nowy Armagedon   A to jest stary, nowy Armagedon Icon_minitimeSob 14 Sty 2012, 09:24

nie przepadam nie oznacza nie lubię ani też, że czasem nie używam bounce rymy ... nic negatywnego w swojej wypowiedzi nie miałam na myśli ... Razz może nie jasno ale zgodziłam się z Abi dodając, że "cóż niech będą są niezbędne"mając na myśli, że rym na końcu zamknął wiersz (cyclops ... wyczytałaś krytykę Rolling Eyes tam gdzie jej nie było ... byłam mało konkretna affraid mea culpa What a Face ... natomiast co do formy i "forma to ostatnia rzecz o którą powinien martwić się twórca" tu się absolutnie nie zgodzę tongue twórca jak najbardziej o formie przy pisaniu myśleć powinien mało tego , zanim powstanie wiersz powinien przemyśleć jak chce żeby ów utwór wyglądał podobnie jak to jaki efekt czy to przekazu czy nastroju czy wizualizacji chce uzyskać ... i tu nie stoi na przeszkodzie nawet chęć twórcy, żeby każdy odbiorca dojrzał co innego to nawet podnosi "poprzeczkę intelektu twórczego"bo się trzeba trochę nakombinować lol! ... moim zdaniem ... uwaga moim zdaniem tylko moim w sensie że nie narzucam cyclops wiersze pisze się sercem ... owszem ... ale i głową czyli nie tylko poryw chwili ale i "praca" logiczno-techniczna Wink A co do narzucania ... albo się wie czego chce .... swoje wybory uznaje .... i nie daje się niczego narzucać "wykładowcy" , tylko słucha, patrzy, podejmuje decyzje, które mogą być oparte na przykład o spostrzeżenia własne na tle wypowiedzi innych (po to są nauczyciele Smile ) i wybiera się swoją drogę albo jest się kruchą gałązka poddaną na wszelkie sugestie i nigdy się nie osiągnie "swojej drogi" . To trochę tak jak z kuciem materiału nauczania na pamięć. Można się wykuć ale nie oznacza to, że się rozumie i umie zastosować. Ani też nie oznacza , że umie się czerpać z tego "materiału" "dobro wszelakie" Wink . Zmiany formy oczywiście ... jak najbardziej ... mało tego poszukiwanie nowych form utworów w zależności od przekazu.
Teraz to ja się rozgadałam. Można by tak jeszcze długo dysputę prowadzić , która na marginesie przecież też uczy i rozwija , mnie nauczyła, że konkretnie nie konkretna bywam w wypowiedziach. lol!

buziolek Zuziu
Powrót do góry Go down
Sponsored content





A to jest stary, nowy Armagedon Empty
PisanieTemat: Re: A to jest stary, nowy Armagedon   A to jest stary, nowy Armagedon Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
A to jest stary, nowy Armagedon
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Na strychu :: Szuflada :: Zuzia-
Skocz do: