Na strychu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Na strychu

Forum dla pisarzy, poetów, malarzy, grafików i wszystkich innych utalentowanych ludzi
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Pomocy - jaką książkę?

Go down 
+2
Ruda
Martti
6 posters
AutorWiadomość
Martti
Ćma nocna
Martti


Liczba postów : 158
Join date : 26/09/2011
Age : 37
Skąd : Olsztyn

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeCzw 03 Lis 2011, 21:21

Niedługo mój znajomy obchodzi 30-te urodziny. Chciałbym mu podarować m.in. książkę. Czy jest coś, co możecie szczególnie polecić? Jakąś ciekawą pozycję, która Was szczególnie wciągnęła?
Powrót do góry Go down
Ruda
Pająk swojak
Ruda


Liczba postów : 366
Join date : 24/09/2011
Age : 43
Skąd : ona jest ze snu a ubrana w codzienność

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 04 Lis 2011, 11:09

W księżycowa jasną noc -William Wharton.
Powieść o tematyce wojennej


Ostatnio zmieniony przez Ruda dnia Pią 04 Lis 2011, 12:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://skraweknieba.wordpress.com/
Dziki Piotrek
Pająk swojak
Dziki Piotrek


Liczba postów : 221
Join date : 27/09/2011
Skąd : Żywiec

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 04 Lis 2011, 12:11

Franck Thilliez "Pokój umarłych" lub "Las cieni". Mroczne kryminały, bardzo wciągające książki.
Powrót do góry Go down
http://www.zuziawdrodze.cba.pl
Martti
Ćma nocna
Martti


Liczba postów : 158
Join date : 26/09/2011
Age : 37
Skąd : Olsztyn

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 04 Lis 2011, 18:15

Dzięki Smile
Powrót do góry Go down
Medart
Ćma nocna
Medart


Liczba postów : 121
Join date : 27/09/2011
Age : 50
Skąd : z przestrzeni między słowami...

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeSob 05 Lis 2011, 22:47

Szczerze mówiąc to najpierw Ty powinieneś sprecyzować, w jakiego typu rzeczach gustuje ów znajomy. Bez tego nasze propozycje są trochę waleniem "kulą w płot"... Neutral
Powrót do góry Go down
Martti
Ćma nocna
Martti


Liczba postów : 158
Join date : 26/09/2011
Age : 37
Skąd : Olsztyn

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePon 07 Lis 2011, 17:36

hm... no w sumie juz kupiłem Razz
Powrót do góry Go down
Ruda
Pająk swojak
Ruda


Liczba postów : 366
Join date : 24/09/2011
Age : 43
Skąd : ona jest ze snu a ubrana w codzienność

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePon 07 Lis 2011, 19:29

A jaką wybrałeś?
Powrót do góry Go down
http://skraweknieba.wordpress.com/
Martti
Ćma nocna
Martti


Liczba postów : 158
Join date : 26/09/2011
Age : 37
Skąd : Olsztyn

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeWto 08 Lis 2011, 15:16

Sprawdziłem wszystkie zaproponowane przez Was propozycje i porównałem je z tym, co mogłoby się spodobać jubilatowi i ostatecznie wybrałem..."Grę w klasy" Smile

Powrót do góry Go down
abigail
Pająk swojak
abigail


Liczba postów : 381
Join date : 25/09/2011
Age : 51
Skąd : Trzeci strych na lewo

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeWto 08 Lis 2011, 21:09

Bardzo dobry wybór Wink. Klasyka. I byłeś już? Kolega zadowolony?
Powrót do góry Go down
http://kociki-abigail.blogspot.com/
Maria
Mol futerkowy
Maria


Liczba postów : 59
Join date : 28/09/2011
Age : 40
Skąd : Lwówek Śląski

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeSro 09 Lis 2011, 11:28

A o czym jest ta książka, bo nie czytałam? Ostatnio poszukuję ambitniejszej literatury, ale nie za bardzo wiem, ku jakiemu autorowi się skłaniać.
Powrót do góry Go down
Martti
Ćma nocna
Martti


Liczba postów : 158
Join date : 26/09/2011
Age : 37
Skąd : Olsztyn

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeCzw 10 Lis 2011, 16:59

abigail napisał:
Bardzo dobry wybór Wink. Klasyka. I byłeś już? Kolega zadowolony?

Bardzo zadowolony:) on też powiedział, że to klasyka i pozycja, którą warto mieć na półce Smile ]

ale dziękuję mimo wszystko za wszystkie propozycje Wink
Powrót do góry Go down
Medart
Ćma nocna
Medart


Liczba postów : 121
Join date : 27/09/2011
Age : 50
Skąd : z przestrzeni między słowami...

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeCzw 10 Lis 2011, 22:32

Maria napisał:
Ostatnio poszukuję ambitniejszej literatury, ale nie za bardzo wiem, ku jakiemu autorowi się skłaniać.

A co to znaczy ambitniejsza literatura, bo ja szczerze mówiąc sam się gubię? W życiu przeczytałem już na prawdę wiele, ale powiem Ci że ten termin stał się dla mnie z czasem coraz bardziej problematyczny i nastroił do niezbyt pochlebnych opinii. Wiele razy zdarzało mi się czytać arcydzieła (niby) literatury, które w mojej opinii były po prostu denne do bólu.
Nie posądzajcie mnie od razu o daleko zaawansowany cynizm, ale czasami po prostu wydaje mi się że coś tu jest nie tak. Tyle że moje poglądy w tej kwestii zazwyczaj powodują burzę wśród ortodoksyjnych obrońców literatury. Nawet na swojej obronie pracy magisterskiej stoczyłem srogi bój o inne spojrzenie na realizm magiczny Ernsta Jungera.
Ale...to tylko moje zdanie.
Ja osobiście jestem sceptykiem jeśli chodzi o tzw. ambitniejszą literaturę. Przynajmniej w oddźwięku komercyjnym i marketingowym. A taki teraz niestety dominuje.
Powrót do góry Go down
abigail
Pająk swojak
abigail


Liczba postów : 381
Join date : 25/09/2011
Age : 51
Skąd : Trzeci strych na lewo

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeCzw 10 Lis 2011, 22:43

Medart napisał:
Maria napisał:
Ostatnio poszukuję ambitniejszej literatury, ale nie za bardzo wiem, ku jakiemu autorowi się skłaniać.

A co to znaczy ambitniejsza literatura, bo ja szczerze mówiąc sam się gubię? W życiu przeczytałem już na prawdę wiele, ale powiem Ci że ten termin stał się dla mnie z czasem coraz bardziej problematyczny i nastroił do niezbyt pochlebnych opinii. Wiele razy zdarzało mi się czytać arcydzieła (niby) literatury, które w mojej opinii były po prostu denne do bólu.
Nie posądzajcie mnie od razu o daleko zaawansowany cynizm...

Nie Smile, ale chętnie usłyszałabym Twoją listę 10-u książek wg. ciebie.

Powrót do góry Go down
http://kociki-abigail.blogspot.com/
Maria
Mol futerkowy
Maria


Liczba postów : 59
Join date : 28/09/2011
Age : 40
Skąd : Lwówek Śląski

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 11 Lis 2011, 13:13

No sama nie wiem... Chodzi o książki z jakąś głębszą treścią, takie, z których warto coś wynieść dla siebie, może nawet historyczne... Fascynuje mnie literatura z okresu II wojny światowej, może coś w rodzaju "Innego świata"? A może coś o treściach psychologicznych, choć nie od razu jakieś fachowe podręczniki. Oczywiście wszystko w charakterze powieści.

Medart, wydaje mi się, że podzielam Twoje zdanie na temat "wielkich" książek... Kiedyś zdarzyło mi się czytać "Mistrza i Małgorzatę", książkę, nad którą nauczyciele w liceum rozpływali się w zachwytach, a tymczasem ja, czytając ją, zachodziłam w głowę, jak można było napisać coś tak głupiego. Albo "Ferdydurke". Tragiczna groteska, jeśli już mowa o lekturach.

Choć... Ostatnio przeczytałam książkę pt:. "Płacz radosna", która jest mocno zbliżona klimatem do "Ferdydurke" właśnie, ale im bardziej w głąb książki sądziłam, że autorka była chyba chora psychicznie, kiedy ją pisała, tym bardziej nie mogłam się od niej oderwać. To najlepsza groteska, jaką w życiu przeczytałam, od obrzydzenia, aż po śmiech do rozpuku! Polecam każdemu! :-)
Powrót do góry Go down
Medart
Ćma nocna
Medart


Liczba postów : 121
Join date : 27/09/2011
Age : 50
Skąd : z przestrzeni między słowami...

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 11 Lis 2011, 18:46

abigail napisał:
Nie Smile, ale chętnie usłyszałabym Twoją listę 10-u książek wg. ciebie.

Ale pod jakim względem. Takie które po prostu mi się podobały, czy takie które wyjątkowo zaintrygowały i nie pozwoliły o sobie zapomnieć, czy może jeszcze takie, które rzuciły na kolana i przewartościowały wartości? Very Happy

To trochę mission imposible. Z setek wybrać dziesięć, w dodatku za bardzo nie wiedząc jakie kryteria obrać. Ale...coś tam bym pewnie znalazł. Wink

Powrót do góry Go down
abigail
Pająk swojak
abigail


Liczba postów : 381
Join date : 25/09/2011
Age : 51
Skąd : Trzeci strych na lewo

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 11 Lis 2011, 20:24

To poproszę to trzecie kryterium...! Takie max. Wink. study
Proszę... Wink... bounce (skaczę z niecierpliwości oczywiście Twisted Evil )
Powrót do góry Go down
http://kociki-abigail.blogspot.com/
Medart
Ćma nocna
Medart


Liczba postów : 121
Join date : 27/09/2011
Age : 50
Skąd : z przestrzeni między słowami...

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 11 Lis 2011, 21:18

abigail napisał:
To poproszę to trzecie kryterium...! Takie max. Wink. study
Proszę... Wink... bounce (skaczę z niecierpliwości oczywiście Twisted Evil )

No dobrze. To jedziemy. O ile wiem, to najcenniejsze dla mnie tytuły. Ale dlaczego akurat te a nie inne, nie pytaj. Nie potrafiłbym odpowiedzieć.

Emil Cioran-Upadek w czas
Andriej Płatonow-Wykop
Samuel Beckett-Teksty po nic
L.F.Celine- Podróż do kresu nocy
Jacek Baczak-Zapiski z nocnych dyżurów
Soren Kierkegaard-Bojaźń i drżenie
Zygmunt Haupt-Diabeł baskijski

Ze dwa, trzy tytuły mógłbym tu jeszcze wepchnąć, ale nie chcę mi się teraz grzebać w biblioteczce a pewnie bym musiał, bo mogłem o czymś zapomnieć. Very Happy
Powrót do góry Go down
abigail
Pająk swojak
abigail


Liczba postów : 381
Join date : 25/09/2011
Age : 51
Skąd : Trzeci strych na lewo

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 11 Lis 2011, 21:28

Ciekawe. Ani jednej nie znam Smile. Ale przynajmniej wiem co czytać Very Happy... Wink.
Dzięki ....
Powrót do góry Go down
http://kociki-abigail.blogspot.com/
Medart
Ćma nocna
Medart


Liczba postów : 121
Join date : 27/09/2011
Age : 50
Skąd : z przestrzeni między słowami...

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 11 Lis 2011, 22:14

abigail napisał:
Ale przynajmniej wiem co czytać Very Happy... Wink

Polecam z całą odpowiedzialnością. Wink
Powrót do góry Go down
abigail
Pająk swojak
abigail


Liczba postów : 381
Join date : 25/09/2011
Age : 51
Skąd : Trzeci strych na lewo

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeSro 15 Sie 2012, 20:56

Medart napisał:
abigail napisał:
To poproszę to trzecie kryterium...! Takie max. Wink. study
Proszę... Wink... bounce (skaczę z niecierpliwości oczywiście Twisted Evil )

No dobrze. To jedziemy. O ile wiem, to najcenniejsze dla mnie tytuły. Ale dlaczego akurat te a nie inne, nie pytaj. Nie potrafiłbym odpowiedzieć.

Emil Cioran-Upadek w czas
Andriej Płatonow-Wykop
Samuel Beckett-Teksty po nic
L.F.Celine- Podróż do kresu nocy
Jacek Baczak-Zapiski z nocnych dyżurów
Soren Kierkegaard-Bojaźń i drżenie
Zygmunt Haupt-Diabeł baskijski

Ze dwa, trzy tytuły mógłbym tu jeszcze wepchnąć, ale nie chcę mi się teraz grzebać w biblioteczce a pewnie bym musiał, bo mogłem o czymś zapomnieć. Very Happy

Zakupiłam Upadek w czas.
I nawet przeczytałam... Początek (pierwsze 20 stron) i kilka fragmentów dalej...
http://milczenie-abigail.blogspot.com/2012/08/upadek-w-czas.html
Powrót do góry Go down
http://kociki-abigail.blogspot.com/
Ruda
Pająk swojak
Ruda


Liczba postów : 366
Join date : 24/09/2011
Age : 43
Skąd : ona jest ze snu a ubrana w codzienność

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 17 Sie 2012, 06:47

ja niestety ostatnio nie mam czasu na czytanie ale mam nadzieje że się to wkrótce zmieni.może długie zimowe wieczory będą bardziej korzystne Smile
Powrót do góry Go down
http://skraweknieba.wordpress.com/
abigail
Pająk swojak
abigail


Liczba postów : 381
Join date : 25/09/2011
Age : 51
Skąd : Trzeci strych na lewo

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimePią 17 Sie 2012, 07:31

No, ja miałam urlop... Ale utknęłam na książce Zrozumieć Zwierzęta... Bardzo trudna lektura.
Powrót do góry Go down
http://kociki-abigail.blogspot.com/
Ruda
Pająk swojak
Ruda


Liczba postów : 366
Join date : 24/09/2011
Age : 43
Skąd : ona jest ze snu a ubrana w codzienność

Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitimeNie 19 Sie 2012, 18:22

w takim razie powodzenia Smile
Powrót do góry Go down
http://skraweknieba.wordpress.com/
Sponsored content





Pomocy - jaką książkę?  Empty
PisanieTemat: Re: Pomocy - jaką książkę?    Pomocy - jaką książkę?  Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pomocy - jaką książkę?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Na strychu :: Kuferek rozmaitości :: Konwersacje i monologi-
Skocz do: